Súčasná dekoratívna obývacia izba: 65 inšpiratívnych interiérov

Interiér stromu zdobiaci obývačku

Obývacia izba je srdcom príjemného a pohodlného domova. Venujeme mu túto veľmi podrobnú publikáciu o salóne súčasného deco. Táto všestranná izba v modernom dome je priestorom, kde sa stretávajú všetci členovia rodiny, aby spolu strávili čas. Tu tiež pozvete priateľov na šálku kávy alebo pohár vína. Tiež v tomto priestore si môžete vychutnať relaxačnú atmosféru čítaním dobrej knihy, listovaním v časopise alebo, jednoducho, počúvaním hudby..

Malá moderná obývacia izba s kamenným krbom a veľkým zrkadlom

Súčasný sedací nábytok obývacia izba moderný krb

Všetci sa zhodneme na mnohých funkciách, ktoré môže táto časť našich domovov vykonávať. A napriek tomu máme všetci aj iné predstavy o jej vzhľade. V skutočnosti môžeme povedať, že všetky obývačky sú odlišné a každá z nich má svoju vlastnú atmosféru, vďaka ktorej je jedinečná a plná charakteru..

Súčasná obývacia izba v štýle deco so zrkadlami a farebnou paletou v čiernej a bielej farbe

návrh interiéru obývačky

To je pravdepodobne dôvod, prečo je pre mnoho ľudí ťažké prísť s nápadmi na výzdobu obývačky. Pretože každý člen rodiny a každý priateľ im dáva iné, dokonca protirečivé rady! Nájdenie krásnej dekorácie je tiež aktivita, ktorá vyžaduje čas. Ak teda máte malú obývačku, pravdepodobne budete hľadať spôsoby, ako ju opticky zväčšiť. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť: používanie zrkadiel je jedna, hra so svetlom je druhá. Všetko závisí od dekoru a príslušenstva, ktoré vás najviac oslovia !

Súčasná dekoratívna obývacia izba: myšlienka asociácie farieb

obývacia izba deco súčasný dizajn modrý a zelený interiér

A keď už sme pri tom, pozrime sa na niekoľko ďalších riešení pre tento druh vnútorného priestoru, malé obývačky, ktoré sa stali tradičnou súčasťou moderného bývania. Jednou z nich je zdôrazniť výšku miestnosti. V tomto prípade budú uprednostnení ľudia, ktorí majú obývaciu izbu s vysokým stropom. Budú mať šancu vylepšiť miestnosť vyvesením dlhých závesov alebo ozdobením zaveseným svetlom, napríklad lustrom.

Súčasná dekoratívna obývacia izba s vysokým stropom

závesy do obývačky v modernom štýle

Ďalšou možnosťou je použiť v miestnosti prízvuk, napríklad okná. Obývacia izba s veľkými oknami, ktoré zaberajú takmer celú výšku steny, bude určite pôsobiť dojmom priestrannej a svetlej miestnosti. Tento efekt bude zosilnený, ak vaše záclony pôjdu až k stropu..

Súčasná obývacia izba v štýle deco: hrajte so zväzkami

fotografia výzdoba obývacej izby súčasná sedačka a kreslá

Úplne iná situácia je v prípade domov s veľkou obývacou izbou. Tam musíme nevyhnutne vziať do úvahy objemy. Veľká pohovka súčasného dizajnu môže byť veľmi dobre umiestnená uprostred obývačky tohto druhu. Môžete sa tiež rozhodnúť doplniť tento centrálny prvok stoličkami rovnakého štýlu. Alebo môžeme zriadiť celý samostatný kútik, ktorý bude mať úplne inú atmosféru..

Súčasná obývacia izba v štýle deco v čiernej a bielej farbe

obrázok obývacia izba súčasný dekor doplnky kobercové pruhy

Pruhy sú prvkom dekorácie obývačky, ktorý sa veľmi často používa na zvýraznenie tvaru miestnosti a v niektorých prípadoch aj na vyvolanie dojmu väčšej hĺbky. Jednou z najbežnejších stratégií je ozdobiť podlahu v obývacej izbe pruhovaným kobercom. V úzkej miestnosti vám takýto doplnok poskytne výhodu v možnosti ovládať tvar interiéru. Urobíte z toho teda výhodu namiesto toho, aby ste sa to pokúšali skryť.

Súčasná obývacia izba v štýle deco so schodiskom

Dekor v obývacej izbe farba podlahové kreslo koža

Mnoho obývačiek, či už starých alebo nových, zdobia aj schody, ktorými sa obyvatelia domu presúvajú z jednej úrovne svojho ubytovania do druhej. Inštalácia schodiska do veľkej obývačky nie je náročná. Čo však robiť, keď je miestnosť malá? Musíme začať hľadať kompaktné a praktické riešenia. Točité schodisko je jedným z nich.

Obývacia izba v modernom štýle so sklenenými dverami

Luster na presklenné dvere do obývačky

Profesionáli v oblasti domácich dekorácií tiež odporúčajú, aby sa každý, kto hľadá nápady do obývačky so súčasným dekorom, pokúsil prepojiť miestnosť s tým, čo je okolo. Je to veľmi dobré riešenie do obývačky, ktorá sa otvára na balkón, terasu alebo do záhrady. Najjednoduchším, ale celkom efektívnym riešením je nainštalovať posuvné sklenené dvere na stenu, ktorá oddeľuje obývaciu izbu od vonkajšieho priestoru. Takto bude miestnosť presvetlená slnkom a ľudia v nej si vychutnajú nádherný výhľad. Navyše je to stratégia, ktorú je možné použiť aj pri navrhovaní vašej jedálne.

Nápad na obývaciu izbu v súčasnom štýle s odhalenými trámami

súčasná dekorácia obývačky maľujúca drevené trámy

Tí, ktorí žijú vo vnútornom priestore s originálnou formou alebo ktorí patria k zaujímavému architektonickému štýlu, môžu slobodne prijať inú stratégiu. Pri zdobení obývačky v starej budove sa môžeme pokúsiť zdôrazniť krásu odhalených trámov na stenách alebo na strope.

Salónik v štýle deco a súčasnom dizajne: eklektický nábytok

obývacia izba deco osvetlenie trendová sedačka žltá farba

Miešanie rôznych štýlov je tiež spôsob, ako získať originálnu a prispôsobenú atmosféru pre váš interiér. Priestor zariadený v modernom štýle môže veľmi dobre zahŕňať vintage dekoratívne prvky. Podobným spôsobom je možné dekoráciu modernej obývačky prispôsobiť aj dotykom industriálneho dizajnu..

Obývacia izba v modernom štýle deco: konferenčný stolík je základným predmetom

Nástenný stôl do obývačky v modernom štýle a škandinávskom nábytku

Každá obývacia izba má svoj vlastný tvar a plán, ktorý je súčasťou celého domu. Interiérový dizajn by mal byť prispôsobený spôsobu organizácie priestoru v dome. Aby sme mohli jednoduchšie navrhnúť spôsob organizácie vášho interiéru, môžeme si spomenúť na niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré platia vo väčšine súčasných dizajnových salónov. Jedným z nich je, že konferenčný stolík takmer vždy zaberá centrálnu časť miestnosti. Obývačka môže niekedy ponúknuť aj možnosti zriadenia ďalšej plochy, napríklad čitateľského kútika s pohodlným kreslom a voľne stojaceho svietidla..

Rozloženie obývacej izby v súčasnom štýle a rohové rozloženie

usporiadanie obývačky deco kreslo rohová stojanová lampa na čítanie

Keď už hovoríme o usporiadaní priestorov v miestnosti, tu je zaujímavé pozorovanie: Niekedy môže malý kútik v obývacej izbe ovplyvniť celkový vzhľad. To sa často vysvetľuje prítomnosťou nábytku v tejto časti miestnosti alebo skutočne pôsobivého doplnku, akým je napríklad žlté kreslo, zaujímavé svetlo alebo dokonca originálny koberec..

Súčasná dekorácia obývačky s pohovkou v neutrálnych farbách

Súčasná obývacia izba deco sedacia súprava wood deco

Existuje mnoho spôsobov, ako pridať farbu do vnútorného priestoru, a najmä do obývačky. Jednou z možností je vybrať si pohovku jednoduchých tvarov a neutrálnej farby a ozdobiť ju viacfarebnými vankúšmi. Ďalšou možnosťou je rozhodnúť sa pre koberec s opakujúcimi sa vzormi (najčastejšie geometrickými tvarmi), ktorý má tiež pútavé odtiene. V každom prípade sa snažte, aby bola výzdoba zvyšku miestnosti čo najjednoduchšia..

Trendové farby pre obývaciu izbu v modernom štýle v štýle prírodný dekor

Nápady na zdobenie interiéru obývačky pre maľovanie zelených rastlín

Interiéry s výzdobou inšpirovanou prírodou sú trendy, pokojné a inšpiratívne. Každý si môže adoptovať doplnky z prírody pre úspešné usporiadanie obývačky. Zelené rastliny a kvety sú pravdepodobne najbežnejším doplnkom tohto druhu dizajnu..

Otvorená úložná skrinka a moderná výzdoba obývačky

nápady na nástennú policu do obývačky a do knižnice

Máte radi svetlé interiéry a svetlé farby? Vsaďte teda na jednoduchý a praktický nábytok, akým sú napríklad poličky a otvorené knižnice. Pridanie zrkadla do tohto typu miestnosti je vždy dobrý nápad, pretože vnesie do priestoru viac objemu a svetla. Pokiaľ ide o farebnú paletu, musí zostať neutrálna; dominovať budú svetlé farby.

Moderná knižnica a svetlý interiér v modernom štýle

Moderný policový úložný priestor pre knihy

Obývacie izby s vyššími stropmi ako obvykle ponúkajú veľa možností dekorácie. Jednou z nich je doplniť vzhľad miestnosti nábytkom, ktorý sa obzvlášť hodí k jej štýlu. Knižnica s otvoreným úložným priestorom, ktorá zaberá všetky steny obývačky, je skutočne zaujímavou a elegantnou možnosťou.

Interiérový dizajn modernej obývačky zariadenej vo svetlých farbách

atmosféra obývačky moderná dekorácia biely nábytok

Aby jeho interiér získal osobitý charakter, v mnohých prípadoch sme použili niekoľko malých predmetov a nábytok do obývačky. Neutrálne a kontrastné farby, napríklad čierna a biela, sú ideálnym riešením pre tento typ doplnkov. Izbu viac presvetlia, čo je v maloplošných interiéroch veľkým plusom..

Luxusná výzdoba obývačky v tmavých odtieňoch

luxusná výzdoba obývacej izby nápady farebná paleta farba na stenu

Aby bola obývacia izba elegantná a sofistikovaná, musíme nevyhnutne pridať typické doplnky pre luxusné dekorácie, pričom nesmieme zabudnúť na niektoré veľkolepé a divadelné prvky. Niekedy je tento efekt možné dosiahnuť aj v monochromatickom interiéri, s pridaním niekoľkých dotykov zlata alebo striebra.

Nápad na výzdobu obývačky v súčasnom štýle s identickým nábytkom

krbová dekorácia nábytku do obývačky trendové farby

Na vytvorenie jedinečného priestoru sa môžete jednoducho spoľahnúť na použitie dvoch rovnakých kusov nábytku. Umiestnenie dvoch identických pohoviek tvárou v tvár je zaujímavá a veľmi úspešná myšlienka. Je to salónik určený na sociálne interakcie, ktorý by bol vhodný pre ľudí, ktorí uprednostňujú diskusie a útulnú atmosféru. Súčasný krb krásne doplní vzhľad miestnosti.

Luxusný dom s obývacou izbou v súčasnom štýle: úloha tkanín pre osobnú atmosféru

nápady na dekoráciu luxusného nábytku do obývačky

Obývacia izba môže pôsobiť pôsobivo, keď je vyzdobená pútavými farbami a tkaninami. Tmavé odtiene určite pomôžu dekoratérom dosiahnuť pôsobivý efekt, rovnako ako zamatové povrchy. Tu je niekoľko drobných detailov, ktoré premenia celú miestnosť.

Drevená stena a súčasný krb v krásnej obývacej izbe

drevená stena pokrývajúca obývaciu izbu moderné dekoračné žiarovky

Obývacia izba je priestor, ktorý by mal byť elegantný a pohodlný. Jemné a jasné farby patria medzi najlepšie riešenia pre takú atmosféru. Ďalším je chúlostivá prítomnosť krbu. Keď sú tieto detaily sprevádzané obkladom steny s efektom drevenej dosky, interiérový dizajn obývačky môže byť len veľmi úspešný..

Organizácia vnútorného priestoru a zaujímavé architektonické riešenia

nápady na interiérový dizajn pre obývaciu izbu eklektická farba biela farba

Veľtrhy, ktoré sa vyznačujú prítomnosťou originálnych architektonických riešení, sú vzácne. Ak máte to šťastie, že žijete v dome s takouto obývačkou, je dôležité nájsť spôsob, ako predviesť ich úlohu. Súčasné osvetlenie je nenahraditeľným spojencom takejto miestnosti, rovnako ako eklektické kusy nábytku, ktoré budú použité na prispôsobenie vzhľadu vašej obývačky..

Elegantná a moderne zariadená obývacia izba s betónovou stenou

moderný krb obývacia izba dekor betónové obklady stien

Súčasný dekoratívny salónik je tiež priestorom na objavovanie trendov vo svete dizajnu a umenia. Tu môžete vystavovať umelecké predmety, ako sú nástenné maľby, alebo sa hrať s modernými technikami a povrchmi, ako je betón, sklo a drevo. Ak chcete experimentovať s týmito druhmi prvkov, nájdite spôsob, ako dosiahnuť rovnováhu medzi povrchmi a farbami..

Ženská predstava dekorácie pre obývaciu izbu v súčasnom dizajne

Nápady na obývaciu izbu Zen v modrom a oranžovom nábytku

Pretože áno, farby môžu hrať dôležitú úlohu pri zdobení obývačky. Spôsob, akým sú kombinované, pravdepodobne urobí z vášho domova jedinečný dizajnový priestor. Napríklad svetlo modrá je známa svojimi relaxačnými vlastnosťami a je ideálnou farbou pre súčasnú výzdobu obývačky..

Uvoľnená dekorácia obývačky v súčasnom štýle s ratanovým nábytkom

dizajn obývacej izby trendový nápad na dekor

Uvoľnená obývacia izba sa vyznačuje prítomnosťou svetla a jednoduchého nábytku a ich šťastného manželstva so svetlými farbami. Kusy nábytku, ktoré nepreplňujú interiér, prinášajú do obývačky čerstvý a vzdušný vzduch, zatiaľ čo ostatné doplnky im dodávajú obzvlášť pohodlný vzhľad..

Súčasná dekorácia obývačky s pôvodným stropom

obývacia izba interiér stropná dekorácia súčasný štýl

Podlahy sú často prehliadanou súčasťou obývačky. Napriek tomu môžu ľahko prevziať úlohu dekoratívneho prízvuku, ak sú spárované s vhodným nábytkom. Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť zaujímavý vzhľad podlahy: lišty a iné prvky, tapety a hra farieb a kontrastov..

Luxusný dom s dekoratívnou obývacou izbou v tmavých odtieňoch inšpirovaných barokovým štýlom

luxusná domáca obývačka maľujúca čiernobielo

Určité kombinácie farieb a materiálov majú špecifický vplyv na našu predstavivosť, pretože sú spojené s myšlienkami už zakorenenými v našom vedomí. Napríklad zmes zlata a čiernej (alebo tmavo modrej) je spojená s myšlienkou honosného a majestátneho interiéru. Prečo nevyužiť výhody kombinácie týchto farieb na vdýchnutie konkrétnej správy tým, ktorí objavia váš interiér? ?

Dekorácia obývačky: súčasný štýl a prírodný dekor s izbovým stromom

Interiéry stromov dekorácie súčasného nábytku do obývačky

Milovníci prírody majú v dnešnej dobe veľa rozmanitých možností, ako sa pohrať s dekoratívnymi doplnkami. Medzi nimi sú zelené rastliny a izbové stromy. Vďaka tomu je obývacia izba jedinečná bez ohľadu na to, či je postavená na už existujúcom strome, alebo sa predstaví neskôr..

Súčasné usporiadanie obývačky v presklenom dome

Útulná dekorácia moderného nábytku do obývačky

Ďalšou myšlienkou, ktorá osloví milovníkov prírody, je zariadiť svoju obývačku v presklenej miestnosti (napríklad na verande alebo prístavbe domu), kde cítime prepojenie, ktoré nás spája s naším prostredím. Takáto obývačka je príjemná a pohodlná, najmä ak je ozdobená niekoľkými rastlinami alebo útulným krbom..

Obývacia izba v prírodnom štýle a modernom štýle so zelenými a znečisťujúcimi rastlinami

dekorácia obývačky izbový kvetináč

S popularitou prírodných dekorácií a úctyhodným životným štýlom planéty sa položky z organického dekoru stali trendovým doplnkom. Milujeme ich, pretože sa bez námahy kombinujú s akýmkoľvek štýlom zdobenia. Črepníkové rastliny predstavujú spôsob, ako osviežiť obývačku a pridať povznášajúci nádych farieb v prípadoch, keď tejto miestnosti v dome dominujú neutrálne podtóny..

Ako ozdobiť svoju obývačku závesným svetlom v súčasnom štýle

závesné svietidlo, moderná dekorácia obývačky

Dizajnové osvetlenie sa v súčasných domácnostiach stalo takmer nepostrádateľným. Dodávajú sa vo všetkých štýloch, aby ľahko ladili so zvyškom dekorácie miestnosti. Na fotografii vyššie vidíme jeden, veľmi originálny, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zmestil do miestnosti s prírodným a sviežim dekorom.

Zariaďte si obývačku pomocou nástenných malieb

Súčasné nápady na výzdobu steny obývačky

Ďalším doplnkom, ktorý môže zmeniť vzhľad obývačky, sú obrazy. V domoch s eklektickým dizajnom sa môžu stať zjednocujúcim prvkom uľahčujúcim harmonizáciu predmetov a nábytku rôznych štýlov. Stručne povedané, obrazy sú nevyhnutným doplnkom pre tých, ktorí majú radi sofistikovaný, útulný a uvoľnený interiér zároveň..

Rozjasnite svoju obývačku dekoráciou v škandinávskom štýle

Škandinávsky nábytok, obývacia izba, severský štýl

V súčasných rezidenciách sú obývačky často priestormi prepojenými s inými miestnosťami, ako je kuchyňa alebo jedáleň. Spojenie s balkónom je voľba, s ktorou sa stretávame menej často, ale ktorá môže poskytnúť veľmi dobré výsledky, najmä v malých bytoch a v domoch, ktorým chýba dostatok okien..

Otvorte svoju obývaciu izbu na terase a integrujte vonkajšok do vnútra

veranda nápady pre obývaciu izbu sklenená nadstavba

Otvorenie miestnosti smerom von spojením s terasou alebo balkónom (alebo jednoducho pomocou sklenených dverí) má tiež výhodu v tom, že sa stierajú hranice medzi priestormi a každý z nich sa vizuálne zväčšuje. To platí aj pre obývacie izby s veľkým nábytkom usporiadaným v strede vnútorného priestoru..

Aký nábytok a farby použiť vo svojej modernej dekoratívnej obývačke

Súčasný čiernobiely nápad na výzdobu obývačky

Mnoho ľudí má problém vybrať si farbu na výzdobu svojej obývačky a trávi veľa času premýšľaním nad odtieňmi farieb a nábytku. Ak patríte do tejto kategórie ľudí, máme pre vás riešenie: zvážte možnosť použitia kombinácie klasických a nadčasových odtieňov, akými sú biela a čierna. Zachráni vás pred možnými prešľapmi nielen pri farebných kombináciách, ale aj pri štýloch zdobenia. Prakticky každý štýl ladí s klasickou kombináciou týchto odtieňov.

Béžová obývačka: predstava farebnej kombinácie a doplnkov

obrázok obývacej izby deco drevo a koža depolluante

Odtiene béžovej boli niekoľko rokov veľmi trendy. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa dekoratéri v súčasnosti pokúšajú minimalizovať používanie jeho nuáns. Ak však máte radi béžovú, nebojte sa ju použiť aj doma. Skombinujte ho s kúskami dreva a zelene: je to osviežujúca možnosť, ktorá má veľký potenciál, ale v posledných rokoch sa často nepoužíva..

Farba farby do obývačky a kombinácia odtieňov: taupe, zelená a drevo

taupe nápady do obývačky dekorácia stoličky dizajn krbu

Taupe je teraz ďalšou veľmi trendovou farbou. Aby vaša obývačka vyzerala zaujímavejšie a útulnejšie, vyskúšajte spárovať steny v tejto farbe s drevenými prvkami. Kontrast textúr a odtieňov je taký pekný a pekný !

Súčasný nápad na koberec do bielej obývačky

pruhovaný koberec obývacia izba dekoratívny doplnok čiernobiely

Kombináciu čiernej a bielej je možné použiť v mnohých interiéroch a všetky budú vyzerať inak. Pruhy sú zaujímavou a klasickou možnosťou. V priestore s pruhovanými kobercami môžete pomocou dotykov jasných farieb zmeniť atmosféru a dodať obývačke trocha individuality..

Kompaktný krb do obývačky inšpirovaný vintage

malý krb obývacia izba drevená stena dekor útulný

Umiestniť krb do obývačky je vždy dobrý nápad. Toto príslušenstvo, ktoré môže byť väčšie alebo menšie, moderné alebo vintage, pomáha vytvoriť dobrú atmosféru v každom dome. V interiéroch moderného štýlu prinášajú krby tiež bohémsky elegantný nádych, najmä ak sú doplnené správnymi doplnkami a tkaninami..

Súčasná dekorácia obývačky inšpirovaná ázijskými domami a nápad na oddelenie miestnosti

dekorácia obývačky orientálna dekorácia steny zen

Ďalšou myšlienkou vytvorenia jedinečného interiéru je čerpať inšpiráciu z rôznych kultúr po celom svete. Aký lepší spôsob, ako v ére globalizácie, ktorú dnes zažívame, ako transplantovať dekoratívne akcenty, ktoré si radi vytvoríte sami, vo svojom dome? Môžete sa teda inšpirovať orientálnym dekorom a japonským interiérom a predstaviť im ich doma pomocou dverí a okien, ktoré v ázijských domoch evokujú obraz deliacich stien. Zenová atmosféra je zaručená !

Trendové tapety a prírodné dekorácie do obývačky súčasného domu

obývacia izba dekorácia prízvuk stena tapeta trend

Videli sme to v našich článkoch o trendových tapetách: nástenné gobelíny sú späť. Môžu nám pomôcť zaviesť farby do inak svetskej obývačky. Tapety používané na jednej stene sa stávajú akcentmi. Existujú však aj prípady, keď môžu napadnúť celý vnútorný priestor a dokonca harmonizovať s tkaninami nábytku..

Obývacia izba s pokojnou atmosférou: svetlá farba laku

fotka obývačky v sivej farbe

Na druhej strane, keď chceme vytvoriť pokojnú obývačku, snažíme sa odstrániť všetky akcenty a všetky dotyky farby, ktoré v skutočnosti nie sú potrebné. To sa dá dosiahnuť v škále neutrálnych odtieňov pomocou šedej pohovky a diskrétneho pruhovaného koberca..

Krb a biela tehlová stena v modernej obývacej izbe

Rozloženie obývačky moderný nábytok krbová tehla

Tehlové múry sú známe svojou schopnosťou transformovať interiér. Tehly sú prírodnej farby alebo maľované bielou alebo čiernou a sú zdrojom veľmi originálnych dekorácií na stenu, ako napríklad tu, kde ich sprevádza vintage krb, ktorý sa vďaka úspešnej premene stal súčasným..

Navrhujte dekoratívne predmety a doplnky v jasných farbách

obývacia izba v modernom štýle

Interiéry v neutrálnych a tlmených farbách sa stanú ešte zaujímavejšími, ak budú doplnené o akcentový odtieň. Pri jeho výbere odporúčame zamyslieť sa nad tým, aký efekt chcete mať na tých, ktorí budú miestnosť pozorovať. Červená je dobrá voľba, ak chcete vytvoriť silný kontrast, ale aby ste sa v miestnosti skutočne zaregistrovali, mala by byť používaná s mierou..

Oživte svoju obývačku, aj keď vám chýba prirodzené svetlo

osvetlenie interiérový dizajn obývačky súčasná dekorácia

Každý chce mať vo svojej obývačke prístup k prirodzenejšiemu svetlu. Existujú však prípady, keď to jednoducho nie je možné kvôli organizácii vnútorného priestoru. V týchto situáciách musíme nájsť cestu a využiť túto nevýhodu. Preto sa môžeme pokúsiť kompenzovať nedostatok prirodzeného svetla pomocou nábytku a doplnkov, ktoré dodávajú interiéru príjemný a útulný vzduch. K dosiahnutiu tohto efektu vám môže pomôcť umelé svetlo, a najmä to, ktoré sa vyznačuje jemným žltkastým odtieňom..

Ozdobte svoju obývačku hrou farieb a kontrastov

Paleta farieb obývačky Zen deco

Vedieť, ako vyvážiť používanie farieb, je dôležité pre rozloženie akejkoľvek miestnosti v dome bez ohľadu na zvolený štýl dekorácie. Zvládnutie umenia jemných kontrastov sa dá naučiť pozorovaním rôznych interiérov, ktoré hrajú na variácie farieb a ich protiklad..

Súčasná dekorácia interiéru obývačky: akcentovaná stena a výrazné kontrasty

prízvuk stena farba obývacia izba dekor súčasný krb

Zaujímavou možnosťou farebného zdobenia obývačky je namaľovať jednu zo stien v tmavom odtieni, napríklad modrej, hnedej alebo dokonca čiernej. Aby sme dosiahli takú výzdobu, musíme vybrať stenu, ktorú potom možno ozdobiť doplnkami vo svetlých farbách, akými sú napríklad biele hodiny, obraz na stenu alebo dokonca krbová rímsa..

Ženská výzdoba obývačky s nádychom industriálneho dizajnu

obývacia izba v súčasnom štýle v ženskom štýle

Odtiene ako ružová a koralové sú charakteristické pre ženský dekor. Majú ich používať tí, ktorí chcú svojej obývačke dodať jemnú a jemnú atmosféru alebo ktorí chcú dotvoriť dekoráciu v industriálnom štýle niekoľkými elegantnými a rafinovanými dotykmi..

Zelené rastliny a svieža výzdoba pre súčasný kútik na čítanie

rozkladací kreslo do obývačky kútik na čítanie

Existujú prípady, kedy stačí na dokončenie výzdoby obývačky pridať iba jeden kus nábytku. To platí najmä vtedy, ak existuje prázdny roh, ktorý je možné doplniť nábytkom, akým je napríklad pohodlné kreslo. Niekoľko ďalších predmetov okolo neho (zelená rastlina, malá konzola a nočná lampa) bude stačiť na premenu tejto časti miestnosti na kútik na čítanie..

Orientálna dekorácia obývačky v dreve a súčasnom štýle

Drevené posuvné dvere do obývačky Zen

Na to, aby mal vnútorný priestor osobitý a personalizovaný vzhľad, je možné použiť dekoratívne prvky inšpirované inými kútmi sveta, ako je napríklad Ázia. Osvetlenie, koberce do obývačky a drobné doplnky budú stačiť na vynovenie interiéru, ktorému chýba osobnosť..

Závesné svetlá v modernom dizajne a osvetlenie obývačky s výstupom na vonkajšiu terasu

závesný svetelný dizajn deco obývacia izba prístavba domu verriere

Svetlo je základným prvkom dekorácie obývačky a platí to pre prírodné zdroje svetla, ako aj pre vnútorné osvetlenie. To je dôvod, prečo profesionálni dekoratéri radi pracujú s priestormi s veľkými oknami, ktoré môžu doplniť závesnými svetlami, aby bol dom ešte jasnejší..

Nástenná maľba a originálna dekorácia do obývačky s úspešným zladením farieb

Moderná nástenná dekorácia do obývačky

Umiestnenie dekoratívnej maľby na strategické miesto v miestnosti znamená vedieť, ako upútať pozornosť a poslať správu každému, kto vstúpi do tej istej miestnosti. Obrazy môžu slúžiť ako kontrastné prvky, ale aj ako zjednocujúce dekoratívne predmety rôznych farieb a materiálov použitých v interiéri.

Tehlová nástenná maľba a moderný interiérový dizajn obývačky s drevom

obraz stena tehly krb vintage štýl obrázok obývacia izba

Na rozdiel od toho, čo by si niekto mohol myslieť, maľovanie tehlovej steny neznamená, že táto stena splynie so zvyškom dekoru a stratí svoju osobnosť. Naopak: môže vám pomôcť ho zvýrazniť a dodať vnútornému priestoru väčšiu hĺbku a textúru.

Súčasná dekorácia obývačky: predstava tehlovej steny a drevenej police

Tehlová vlečka TV skrinka do obývačky, drevená polica

Na druhej strane, tehlové steny z prírodnej farby majú nezameniteľné kúzlo, ktoré môžu využiť v prospech tých, ktorí chcú mať v obývačke akcentovanú stenu. Biela farba a drevené doplnky sú prvkami, ktoré ešte viac vylepšia vzhľad takejto steny.

Interiér obývačky v čiernobielom štýle a moderný krb s veľkým zrkadlom

výzdoba interiéru súčasný nábytok otvorené police

V dnešnej dobe je veľa ľudí, ktorí sa vzdávajú myšlienky nainštalovať televízor do svojej obývačky. Vylúčením tohto prvku z miestnosti získate viac priestoru pre ďalšie zaujímavé dekoratívne predmety, ako napríklad bohatú knižnicu, zrkadlá a obrazy. Takýto prístup sa nebude páčiť každému, ale mal by sa zvážiť, ak si vážite chvíle, ktoré môžete stráviť s rodinou a priateľmi..

Dekorácia interiéru obývačky prírodnými materiálmi

Sklenený konferenčný stolík súčasného dizajnu

Sklenený konferenčný stolík je súčasným doplnkom, ktorého výhodou je zväčšenie miestnosti. Vďaka svojmu priehľadnému povrchu môže predvádzať svoje chodidlá, ktoré sú často zaujímavo vytvarované. Ako sme už povedali, takýto predmet môže slúžiť ako ústredný bod v miestnosti a zvyšok nábytku – usporiadaný okolo neho.

Fotografia súčasnej obývačky s dekorom v štýle horskej chaty a umelej kožušiny

kožušinový koberec v štýle horskej chaty v štýle modernej obývačky

Na to, aby mal vnútorný priestor útulnú a príjemnú atmosféru, je možné použiť aj látky a podložky z umelej kožušiny, ktoré navodia atmosféru dekorácie v štýle horskej chaty. Takýto interiér je možné doplniť doplnkami, ktoré pôsobia dojmom vznášania sa vo vzduchu, napríklad závesnými svietidlami s jemnou štruktúrou, ktoré sú takmer priehľadné. Takýmto spôsobom sa dosiahne rovnováha medzi povrchmi a materiálmi..

Súčasná obývacia izba v štýle deco s moderným dizajnovým nábytkom a dekoráciou z kamennej steny

moderný dizajn interiéru obývačky s pohovkou

Silné kontrasty a pôsobivé dekoratívne položky je možné kombinovať, aby ste dosiahli skutočne ohromujúce výsledky. Stenám teda môžeme dodať nedokončený vzhľad, ponechať časť z kameňa alebo tehál, a do miestnosti pridať nábytok v modernom štýle, ako na fotografii vyššie..

Ženská výzdoba obývačky a súčasný nábytok inšpirovaný vintage

výzdoba obývačky ženská deco obývačka

Na úplne opačný efekt použijeme teplé a jemné farby a nábytok a doplnky zaoblených tvarov. K takému interiéru, ktorý sa vyznačuje veľmi elegantným a ženským vzhľadom, perfektne pristanú prírodné materiály..

Využite umelecké predmety na úspešnú obývaciu izbu v súčasnom štýle

nápady na výzdobu interiéru obývačky

Je vystavovanie obrazov a umeleckých diel vo vašej obývačke zaujímavým nápadom? Úplne s vami súhlasíme! Dnes sa každý môže rozhodnúť premeniť svoju stenu na umelecký priestor a uložiť si fotorámčeky, obrázky, plagáty a rôzne doplnky. Správne osvetlené tieto objekty môžu len urobiť vnútorný priestor príjemnejším a útulnejším.

Súčasná obývacia izba v štýle deco s bielymi maľovanými drevenými trámami a dekoráciou na stenu

Rozloženie obývačky rozkladací stôl odhalené trámy

Je tiež možné zmobilizovať niekoľko stratégií, aby bola obývacia izba ešte príjemnejšia. Napríklad napríklad koberce z umelej kožušiny, s ozdobnými vzormi alebo bez nich, často kombinujeme s nízkymi drevenými stolmi. Rohová sedačka je tiež predmetom, ktorý robí izbu útulnejšou: zdá sa, že uzatvára vnútorný priestor a chráni nás pred jeho jemnou prítomnosťou. Tu opäť, ako kdekoľvek hľadáte útulný efekt, môžete ľubovoľne používať vankúše a kožušiny.

Obývacia izba v súčasnom štýle s koženou sedačkou: klasická a oceňovaná všetkými

Knižničný dizajn koženej dekorácie obývačky

Moderný postoj k koženým sedacím súpravám možno zhrnúť takto: niektorí ho milujú, iní nenávidia. Ak patríte k prvej skupine, vedzte, že kožená sedačka je jedným z nadčasových kusov nábytku, ktoré je možné integrovať do akéhokoľvek druhu súčasnej obývačky. Táto pohovka je elegantná, impozantná a oceníte ju kvôli svojej klasickej kráse.

Súčasná dekoratívna obývacia izba s lištami: integrujte do svojho interiéru architektonické prvky

Kožená sedacia súprava do obývačky s krbom

Obývacie izby v súčasnom štýle sa elegantne prispôsobia akémukoľvek druhu architektonickej originality tým, že ho prijmú a integrujú do interiéru. To platí pre dekoratívne prvky v dreve, ako aj pre prvky z kameňa a pre lišty na stenách a na strope miestnosti..

Súčasný dekor obývačky a interiéru od Shapiro Joyal Design

Nábytok obývacia izba konferenčný stolík dizajn drevo

Dokončme tento krásny súčasný a jednoduchý dekor, ktorý kombinuje drevené prvky a pastelové odtiene. Je pridaných niekoľko grafických prvkov v čiernej farbe, aby sa ešte viac zvýraznila jemná a elegantná stránka tohto interiéru navrhnutého a vyrobeného spoločnosťou Štúdio Shapiro Joyal.