Paletový záhradný nábytok okrem 110 originálnych nápadov

Záhradný nábytok v myšlienke urobiť paletu sám

Zaujíma vás, ako urobiť a paletový záhradný nábytok ? Ponúkame vám odpoveď vo viac ako 110 originálnych nápadoch na stoly, pohovky a kreslá! V posledných rokoch je nábytok z paliet veľmi obľúbený. Už zdobia rôzne časti našich domovov a milujeme ich pre ich vintage, elegantnú a prispôsobiteľnú stránku. Ale pokiaľ ide o výrobu záhradného nábytku z palety, zdá sa, že nápadov je vždy nedostatok.

Paletový záhradný nábytok: ako na to ?

paletový záhradný nábytok sedačky stoly terasy

Ktoré projekty prinesú najlepšie výsledky? Mali by sme svoj nábytok vymaľovať na paletách alebo ho nechať v „drevenej“ farbe? Ako ozdobiť naše pohovky a stoly, keď sú pripravené? Odpoveď nájdete na obrázkoch nižšie, ktoré vám ponúkajú originálne nápady a umožňujú vám rozhodnúť sa, ktorý dizajn a farba bude najlepšie vyhovovať vášmu záhradnému nábytku z paliet..

Paletový záhradný nábytok: konferenčný stolík v bielej farbe od Matt Troy z Plain Pallets

paletový záhradný nábytok biele drevené stoly

Staré drevené palety sa v našich záhradách a na našich terasách zmenia na elegantné salóniky. Tento trend nie je nový a je stále aktuálnejší, pretože je tiež súčasťou našej túžby rešpektovať prírodu a recyklovať. Výsledkom je, že stále viac ľudí prijíma paletový nábytok, aby vonku vytvorilo útulné malé zákutia..

Elegantný a moderný drevený paletový záhradný nábytok

vonkajší nábytok z bieleho dreva

Odmietame tiež prijaté myšlienky, že tento záhradný nábytok je riešením iba pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Paletový záhradný nábytok má predovšetkým vyzdvihnúť vašu osobnosť a vašu kreativitu.

Akú farbu má záhradný nábytok v drevenej palete ? 

záhradný nábytok z paletového stola

Preto teraz existuje tisíc a jedna nápadov na výrobu záhradného nábytku z paliet. Pekným riešením je asymetrický stôl v bielej farebnej palete, ktorý je zvýraznený pekne zelenou rastlinou (vrch, tvorba Matt Troy).

Paletové sedacie súpravy s vankúšmi

sedačka v paletách dekorácia terasy

Tí, ktorým sa tento nápad páči, objavia v našej galérii návrhy na výrobu celého záhradného nábytku v bielej alebo čiernej palete. Ak dávate prednosť záhradnému nábytku s viacerými farbami, vždy sa môžete rozhodnúť vyrobiť paletový stôl alebo pohovku v bielej alebo čiernej farbe..

Paletová sedačka na paletový záhradný nábytok

terasa s drevenými pohovkami

Potom môžete pridať dekoratívne doplnky podľa vlastného výberu. Toto riešenie je veľmi úspešné, ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie. Ďalšou možnosťou je namaľovať záhradný nábytok v palete rôznymi farbami, aby mal elegantný a bohémsky vzhľad..

Ako vytvoriť pekné rohy s paletovými pohovkami

dekorácia terasy a záhrady drevený nábytok

Je ideálny do záhrad a milujeme, ako priateľsky vyzerá na našich terasách! Ak chcete svojej záhrade alebo terase dodať vintage vzhľad, veľmi dobre to urobíte s paletovou sedačkou. Nechajte ju v prirodzenej farbe palet a ozdobte ju nejakými vankúšikmi v neutrálnych odtieňoch.

Nápady na výrobu paletovej stoličky alebo pohovky vo vintage vzhľade

sedačky na záhradný nábytok drevoPre tých, ktorí sa radi dobre zabavia na slnku, je tu ďalší návrh: pohovky typu záhradné postele môžete vyrábať z paliet, ktoré môžete ozdobiť niekoľkými vankúšmi alebo dokonca matracom..

Nápady na výrobu nízkych paletových stolov

Paletový záhradný nábytok deco terasový nábytok

V svetlých alebo neutrálnych farbách vám tieto kusy nábytku umožnia vytvoriť priateľský kútik vonku na strávenie popoludní alebo večer s priateľmi..

Nápad na záhradný nábytok z paliet: vytvorte priateľský priestor na strávenie chvíľ s priateľmi

salóniky pre záhradné dekoračné terasy

A tu je tip na malopriestorové záhrady a terasy: nainštalujte na paletový stôl alebo pohovku kolieska. Paletový nábytok môžete presúvať kedykoľvek chcete !

Aký nábytok vyrobiť pre záhradný nábytok v drevenej palete

paletový záhradný nábytok ako na to

Po týchto vysvetleniach k možnostiam vytvorenia záhradného nábytku v drevenej palete sa teraz pozrime, aký nábytok poskytnúť pre úspešný rozvoj takejto oblasti. V ďalšej časti sa venujeme niektorým obľúbeným projektom DIY na výrobu záhradného nábytku a záhradného nábytku..

Naše nápady na výrobu drevenej sedačky do vonkajšej obývačky

záhradný nábytok, ako vytvárať nápady

Začnime so sedačkou. Pohovka, ktorá je základným kusom nábytku pre záhradný nábytok z paliet, je často v strede vonkajšej relaxačnej zóny.

Veľká záhradná sedačka v drevenej palete

nápady na vonkajší dizajn retro nábytku

Pokiaľ ide o výrobu tohto druhu nábytku, máte veľa možností. V skutočnosti palety umožňujú výrobu veľmi širokej škály pohoviek rôznych výšok, tvarov a prevedení..

Nápad na záhradný nábytok v palete: uhlová pohovka

sedacie súpravy záhradný nábytok nápady na terasu

Výška vašej pohovky bude závisieť predovšetkým od počtu paliet, ktoré chcete nahromadiť na výrobu nábytku. Všeobecne povedané, paletové sedacie súpravy sú vyrobené z jednej, dvoch alebo dvoch alebo troch paliet položených na seba.

Detail drevených sedacích súprav s vankúšmi

sedacie súpravy paletový záhradný nábytokV prvom prípade sa ako nožičky nábytku používa spodná časť paliet. V opačnom prípade môže byť paleta slúžiaca ako základ nábytku obrátená naopak. Tento malý trik by mohol pomôcť udržať vašu pohovku pevnú.

Veľký záhradný nábytok z čiernych lakovaných drevených paliet

drevený paletový nápad záhradný nábytok dizajn čiernej farby palety

Túto metódu odporúčame použiť najmä vtedy, ak chcete z troch alebo štyroch paliet natlačených k sebe vytvoriť pomerne dlhú pohovku.

Prispôsobte si vlastnú sedaciu sedačku na terasu

záhradný nábytok v držiaku paletovej sedačky

Tento jednoduchý a ľahký prístup prešiel mnohými úpravami. Tí nadanejší v kutilstve by sa preto mohli rozhodnúť pre zdokonalenie dizajnu svojej sedačky na sedenie do dvora. Potom budú mať možnosť zozbierané palety vrátiť späť a použiť ich ako základný materiál, potom pridať kľúče podľa vlastného výberu..

Paletový záhradný nábytok: dekoratívne nápady v čiernej a béžovej farbe

záhradný nábytok paletový nábytok

Napríklad môžu pridať ďalšiu oporu za operadlo pohovky, ktorá slúži aj ako nohy nábytku. Alternatívne existuje aj možnosť použiť horizontálne usporiadané dosky, ktoré poskytnú pevný základ pre sedačku. Oba nápady sú znázornené na obrázkoch v hornej časti.

Predstava záhradného nábytku v paletách

salóniky terasa vonkajší nábytok drevoPokiaľ ide o operadlo záhradného nábytku, urobte si to sami, možnosti sú tiež veľmi bohaté. Najjednoduchšou a najpraktickejšou možnosťou by bolo položiť paletu zvisle za sedadlo pohovky..

Farby na záhradný nábytok v paletách

záhradný záhradný nábytokMôžete však postupovať aj vyššie uvedeným spôsobom: zrušte palety a dajte operadlu individuálny vzhľad. Nehovoriac o tom, že ako operadlo môžeme veľmi dobre použiť stenu alebo záhradné zábradlie !

Urobte svoju záhradnú sedaciu paletu pre domácich majstrov ešte pohodlnejšou

vonkajšia obývačka vyrába nábytok v paletách

Urobte svoj záhradný nábytok z paliet ešte pohodlnejším tým, že pohovku prispôsobíte tvaru vášho vonkajšieho priestoru. Ak chcete ubytovať viac ľudí, zvážte rohovú pohovku.

Drevená sedačka na kolieskach

drevená paleta-sedačka-vonkajší-záhradný nábytok

Alebo uľahčite sťahovanie nábytku inštaláciou koliesok nad ich nohy. Pohovku budete môcť presúvať podľa toho, ako si chcete zorganizovať terasu. Tento tip vám tiež umožní jednoduchšie čistenie terasy..

Príklad dekorácie na lavicu alebo drevenú pohovku s vankúšmi

Terasa z paletového nábytku

Palety sú surový a dosť hrubý materiál. Ozdobte ju vankúšmi !

Paletový záhradný nábytok: vintage vzhľad

nápady na dekoráciu vintage terasy

Umiestnite ich na pohovku a získajte tak elegantnejšiu a príjemnejšiu atmosféru. V závislosti od zvoleného modelu pohovky ich môžete použiť aj ako pohodlné operadlá.

Paletový záhradný nábytok: elegantný vzhľad na okraji bazéna

paletová sedačka biely záhradný nábytok

Video návod na výrobu záhradnej sedačky z drevenej palety

Chcete vyrobiť takú pohovku pre svoj záhradný nábytok v palete? Venujte pár minút sledovaniu návodu v hornej časti! Ukáže vám, ako postupovať krok za krokom k úspešnej výrobe takéhoto DIY nábytku.

Vyrobte si kreslá a ďalšie sedadlá pre svoj záhradný nábytok v drevenej palete

drevené stoličky záhradný nábytok

Okrem tohto jednoduchého a praktického kusu nábytku existuje aj veľa možností pre kreslá a ďalšie sedadlá pre domácich majstrov.

Paletový nábytok a dekorácia s vankúšmi

Paletové stolové stoličky, drevená záhrada

Niektoré sa dajú ľahko vykonať. Stačilo by skombinovať dve palety, z ktorých jedna by slúžila ako sedadlo a druhá ako zadná časť nábytku. Iné vyžadujú pokročilejšie kutilské schopnosti. Tí, ktorí by chceli vyrábať prepracované kreslá, budú musieť dekonštruovať palety, aby potom mohli používať jednotlivé dosky..

Paletový záhradný nábytok: nápad vytvoriť malý konferenčný stolík a stoličky na terasu

paletové stoličky vonkajšia dekorácia

Výsledok všetkých týchto snáh? Robustné kreslá s pohodlnými sedadlami a dokonca aj lakťovými opierkami! Úžasné, nie? ?

Drevený paletový záhradný nábytok s nápadom na dekoráciu

Záhradné sedacie súpravy v štýle deco na palete

Tu je teda nápad na kutilský nábytok pre záhradný nábytok v palete, ktorý by ste nevyhnutne museli vyskúšať, ak máte drevo vo veľkom množstve. Nájdite si model a bez váhania začnite !

Drevené a paletové stoličky

dekoračné terasy drevené stoličky

Vyrobte si drevené záhradné lavice pre svoju vonkajšiu dekoráciu kutilstvom

model-nábytok-paleta-záhradný-nábytok-k-vykonaniu

Pohovky a kreslá sú atraktívnou možnosťou pre vonkajšie ležadlá. Ale je to tiež ďalšie riešenie pre usporiadanie paletového záhradného nábytku. Ide o drevené lavice.

Stôl a lavice na drevenú terasu

drevená paleta-lavica-exteriér-terasa-dekorácia

Drevené lavice sa zvyčajne skladajú z dlhého sedadla s nohami. Ich výroba je jednoduchšia ako kresiel a stoličiek, najmä preto, že máte možnosť vziať palety tak, ako sú, a začleniť ich do svojho projektu bez toho, aby ste ich museli vrátiť späť..

DIY obdĺžnikový drevený stôl a lavice

nápady na záhradný drevený nábytok

Rovnako ako ostatné sedadlá DIY deco, lavičky na paletách sa môžu líšiť vo výške. Všetko závisí od dizajnu, ktorý si predstavujete, a vzhľadu obývačky, o ktorom snívate.

Nápad na čalúnenie dreveného nábytku pre domácich majstrov 

stolička-paleta-skladovanie dreva-terasa-dekorácia

Nebojte sa prispôsobiť svoje paletové lavice farbou laku, vankúšmi a dokonca aj úložným priestorom pre váš vonkajší priestor !

DIY piknikový stôl na terasu

piknikový-drevený-stôl-kutilský-nápad-záhradný nábytok

Lavice sú vzhľadom na svoj tvar preferovanou možnosťou pri inštalácii záhradného nábytku z paliet, ktorý je súčasťou vonkajšej jedálenskej časti.

Piknikový stôl v paletách s lavicami

drevená paleta-piknik-stôl na výrobu

Keď už hovoríme o jedálenských zákutiach z paliet, všimnite si, že tento materiál sa používa aj na výrobu piknikových stolov a sprievodných lavíc. Kompaktná táto sada je ideálna na zriadenie malej vonkajšej terasy.

Lacný nábytok na drevenú terasu

vonkajší-salónik-palety-stôl-piknik-lavica

Lavičky sú totiž často pripevnené k podpore stola, aby uvoľnili priestor okolo jedálenského kúta..

Vytvorte stoličky a usporiadajte jedálenský kút alebo záhradný salónik vo vonkajšej palete

záhradný nábytok-drevená paleta-nápad

Drevené palety vyzerajú dosť objemne. Z tohto dôvodu mnoho ľudí verí, že nábytok z neho bude ťažký a zaberá veľa miesta na terase. Ale táto myšlienka nie je vždy celkom správna.

DIY polstrovaná drevená barová stolička

moderná-drevená-paleta-vonkajšia-barová stolička

Tento regenerovaný materiál možno v skutočnosti použiť na výrobu malých kusov nábytku, ako sú stoličky.

DIY bar v paletách a nápad na maľovanie

bar-v-palete-drevo-model-stoličky

Rozhodnite sa o veľkosti vonkajších stoličiek pre domácich majstrov podľa priestoru, ktorý máte. Predstavte si ich, aby ste ich v prípade potreby mohli uložiť pod iný kus nábytku.

Sedadlo a stôl

drevená paleta nápad na kutilstvo vankúšiky terénne úpravy

Alebo im dajte všestrannú úlohu. Na obrázku vyššie je príklad malého kusu nábytku, ktorý má slúžiť ako dekoratívny predmet, taburetka, ale aj malý drevený stôl !

Relaxačný priestor pre malú terasu vo verzii pre domácich majstrov

diy-drevo-paleta-záhradná sedačka

Tak či onak, zamyslite sa nad spôsobmi, ako urobiť váš vonkajší záhradný nábytok z paliet ešte pohodlnejším. A zaobstarajte si dostatok útulných vankúšov !

Drevený stôl, nevyhnutný kus nábytku na dekoráciu záhradného nábytku v ekologickej palete

kreslá pohovky do záhradného dreva

Drevený paletový stôl je základným kusom nábytku pre akýkoľvek vonkajší záhradný nábytok. Často zaberá stred priestoru a je k dispozícii ako variant jedálenského stola alebo konferenčného stolíka, ktorý najlepšie zodpovedá dizajnu vášho paletového nábytku..

Útulný drevený paletový záhradný nábytok

urobiť drevený nábytok záhradné terasy

Tento kus nábytku je v zásade veľmi jednoduchý na výrobu a nevyžaduje veľa úsilia. Základný model teda môže celkom jednoducho pozostávať z jednej alebo dvoch paliet umiestnených v strede vonkajšieho salónika.

Nápad na DIY nábytok pre záhradný nábytok v palete

paletové stoly záhradný nábytok

DIY modely nábytku palety záhradného nábytkudekorácia záhradného nábytku na terasuNa replikáciu tohto modelu by ste nepotrebovali ani nohy. Podpora paliet bude túto funkciu vykonávať veľmi dobre. !

Upresnite dizajn vášho dreveného paletového konferenčného stolíka

urob si sám konferenčný stolík-paleta-sklad-deko-exteriér

Aj keď nemusíte spájať palety ako konferenčný stolík, mali by ste to urobiť, ak chcete pevnejší a funkčnejší kus nábytku..

Nápad na paletový záhradný nábytok s konferenčným stolíkom

Paletový záhradný nábytok stoly nápad na nábytok

To vám umožní predovšetkým upresniť tvar vášho nábytku a priradiť mu niektoré ďalšie funkcie..

Stôl na kolieskach

Stolové kolieska paleta drevená rastlina nápad stolička DIY

Stohovanie dvoch paliet je preto optimálnou možnosťou pre tých, ktorí snívajú o konferenčnom stolíku s malým úložným priestorom.

Vonkajší drevený nábytok

vonkajšia dekorácia drevené stoličkyPretože, ako ste asi uhádli, prázdny priestor medzi vrchom a podperou stolu možno využiť na ukladanie rôznych drobností.

Vonkajší drevený nábytok

urobte pohovku z konferenčných stolíkov z paletového dreva

Myšlienka vonkajšieho dreveného nábytku a DIY deco

paletové stoly záhradný nábytok

Konferenčný stolík pre domácich majstrov je navyše možné doplniť aj kolieskami alebo sklenenou doskou. Prvá možnosť uľahčuje pohyb, zatiaľ čo druhá je ešte elegantnejšia..

Konferenčný stolík a sklenená doska pre domácich majstrov

záhradný nábytok z paletového dreva, doska zo skla, kávy

Samozrejme, že sa môžete slobodne inšpirovať všetkými týmito myšlienkami a dať im vlastnú interpretáciu. A dokonca môžete použiť všetky možnosti, ktoré sme práve uviedli: maľovanie, pridávanie koliesok a sklenenú dosku !

Stôl s dreveným úložným priestorom 

záhradný nábytok z drevenej palety-bieleho-konferenčného stolíka

Stručne povedané, skôr ako sa pustíte do projektu stolného záhradného nábytku pre domácich majstrov, pozrite sa na obrázky v našej galérii. Načrtávajú viac výrobných možností pre takýto objekt a pomôžu vám určiť, ktoré funkcie poskytne váš vonkajší priestor. !

DIY záhradný drevený záhradný nábytok

drevená paleta-konferenčný stolík-kolieska-terasa

Konferenčný stolík z drevenej palety sa stáva prvkom vonkajšej dekorácie

DIY-drevo-záhradný-salónik-stôl

Konferenčný stolík je taký jednoduchý kus nábytku, že je inšpirovaný mnohými interpretáciami, ktoré jednoducho slúžia ako dodatočné dekorácie pre moderný záhradný nábytok..

Krásne nápady pre paletový záhradný nábytok s konferenčným stolíkom a malou záhradnou posteľou

paletové stoly do záhrady

Kus tohto nábytku sa teda môže stať oporou pre zelené rastliny alebo malým úložiskom vankúšov a hodov..

Podrobnosti o konferenčných stolíkoch v čiernobielej palete

nápady na palety vonkajšieho nábytku

Tento typ úložiska je možné prispôsobiť podľa štýlu zvoleného pre celý vonkajší priestor. Pre rustikálny dekor sa rozhodnite pre kus nábytku zo surového dreva. Naopak, pre tematický vintage vzhľad sa rozhodnite pre farebnú dekoráciu.

Ešte kreatívnejšie možnosti paletového stola

vonkajší nábytok-paleta-rohová sedačka

Hlavnou výhodou myšlienky výroby vlastného záhradného nábytku je, že si môžete predstaviť nábytok, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Tabuľky v tejto časti sú dokonalou ilustráciou tejto výhody.

Originálny nápad do exteriéru s paletovým konferenčným stolíkom

záhradný stôl z paletového nábytku

Obrázok v hornej časti nám poskytuje nápad, ktorý osloví nadšencov kutilov, ktorí do svojej rodiny privítali nového člena. Aby mohli tráviť viac času vonku so svojimi deťmi, môžu si teraz zavesiť pod stôl hojdaciu sieť !

Nápad na paletový stôl s otvoreným krbom

záhradný nábytok v paletovom stole-ohnisku

Chcete vonkajší krb na terase? Vyrobte si stolný kutil s grilom a úložným priestorom na drevo podľa modelu na obrázku vyššie !

Urobte si svojpomocne drevený odkladací stolík

drevený paletový nábytok-záhradný nábytok-bočný stolík

Nepotrebujete nutne záhradný nábytok vyrobený výlučne z paliet. A predsa malý príručný stolík nie je nikdy zbytočný !

Drevený paletový stôl v originálnom dizajneDIY záhradný stôl z drevených paliet

Videonávod, ako si vyrobiť konferenčný stolík pre domácich majstrov z paliet

Oslovila vás myšlienka vyrobiť taký kus nábytku? V takom prípade musíte iba vidieť video tutoriál v hornej časti, aby ste videli všetky podrobnosti o takom DIY projekte. !

Drevený jedálenský stôl a nápad na dekoráciu vlastnej terasy

záhradný nábytok v drevenej palete jedálenský stôl-rustikálny

Veľa sme hovorili o konferenčnom stolíku, ale mali by ste vedieť, že palety sú tiež veľmi praktickou možnosťou na výrobu jedálenského stola pre vonkajší jedálenský kút. Aj tu je na výber niekoľko prevedení. Jednou z možností by bolo použiť nohy starého stola a pridať dosku stola pre domácich majstrov. Ďalšou myšlienkou by bolo začať od nuly a všetok nábytok si vyrobiť sami.

Vytvorte si relaxačnú zónu s nábytkom, ktorý si urobíte sami

DIY-záhradný-záhradný-nábytok-palety

Vytvorte si vo svojej záhrade kútik relaxácie s paletovým nábytkom? Je to celkom možné.

Ležadlo na terasu pre domácich majstrov

DIY-drevená paleta-ležadlo-kreslo

Pretože áno, z tohto materiálu môžete vyrobiť všetky druhy nábytku, dokonca aj niekoľko ležadiel na opaľovanie. !

DIY paletová hojdačka

záhradný nábytok v palete hojdačka-urob si sám-nápad

A pre pokojné nedeľné popoludnie a večery si doprajte hojdačku v bohémskom štýle !

Závesná posteľ vlastnoručne vyrobená pre vonkajšie použitie

paletový záhradný nábytok make-a-hojdačka-závesná posteľ

Zaveste ho pomocou lán v blízkosti obývačky alebo pod korunu stromu. Deti to budú milovať! A dospelým sa bude páčiť myšlienka tohto kúta, kde si môžu čítať alebo sedieť s priateľom a rozprávať sa celé hodiny..

Vedeli ste, že z paliet je možné vyrobiť podlahové krytiny alebo obrazovky na ochranu súkromia na vašej terase? ?

palubovka-lehátko-paleta-deko-terasa-terasy

Vaša terasa potrebuje zmenu a zaujíma vás, aký typ povlaku by najlepšie zodpovedal vášmu nábytku z drevených paliet? Odpoveď nájdete nižšie !

Odolné a lacné drevené dosky na prírodné palubovky

nápad na palube z drevenej palety

Možno ste to nevedeli, ale tento lacný a recyklovaný materiál možno použiť aj na výrobu podláh pre vonkajšie terasy. Odolné a pevné drevené dosky sa premenia na ideálnu palubu pre vonkajší priestor !

DIY drevené paluby a terasové obklady

obklad-terasa-palubovka-drevene palety

Tieto dosky sa používajú naoko so sivastým odtieňom alebo sú renovované a vybavené ochrannou vrstvou. Ponúkame vám lacný spôsob, ako zakryť vašu terasu a zároveň si vychutnať autentický vzhľad podlahy..

Predstava terasy v kusoch paliet

Urob si sám-drevená-terasa-podlaha

Ale to nie je všetko. Prečo sa uspokojiť s jednoduchou podlahou, keď môžete dosiahnuť skutočne pozoruhodnú paletovú podlahu? Môžete teda napríklad použiť malé kúsky dreva na reprodukciu vonkajšieho efektu parkiet. Alebo si zahrajte s malými kamienkami, ktoré umiestnite medzi dosky, a získajte ešte zaujímavejší povlak !

Nadzemný drevený obklad bazéna určený na tvarovanie

drevený paletový záhradný nábytok vonkajší-bazén-dispozícia

A potom tu máme projekt pre najtrúfalejších kutilov: kryt nadzemného bazéna s … Recyklované dosky, samozrejme! Modelka na fotografii vyššie hovorí za všetko. Na dokončenie takéhoto projektu budete potrebovať veľký počet paliet. Ich presný počet bude závisieť od veľkosti bazénu, rozmerov terasy, ktorá ho obklopuje, a všetkých ďalších prvkov (schody, dekorácie, podpery atď.). Pre vašu informáciu si uvedomte, že stredne veľký bazén štvorcového tvaru je možné obliecť pomocou najmenej 40 pádiel.

Chráňte svoj záhradný nábytok z paliet pred zvedavými pohľadmi

záhradný nábytok v drevenom paletovom plote-exteriér-záhradník

Robustné a ľahko dostupné drevené dosky slúžia aj ako drevené záhradné ploty. Pekná možnosť na terasu, ktorá je blízko ulice alebo je otočená do susedovej záhrady !

Vyrobte si drevený vánok na svoju terasu

záhradný nábytok z drevenej paletovej obrazovky-model rekuperácie

Aby sme lepšie definovali vonkajší priestor alebo sa stratili z dohľadu, púšťame sa do výroby prírodného vánku s drevenými doskami. Jeho dizajn si vyberiete podľa svojich predstáv. Rozhodnite sa pre diskrétnejšiu verziu (ako model s vánkom na fotografii nižšie) alebo ponechajte medzery medzi doskami, aby ste nazreli do priestoru za sebou (ako na obrázku vyššie).

DIY model dreveného záhradného plotu

plot-záhrada-terasa-lacné-drevo-deko-palety

Tento typ obrazovky a plotu sa navyše veľmi dobre hodí k drevenej podlahovej krytine. To opäť dokazuje schopnosť regenerovaných drevených dosiek zúčastňovať sa na všetkých častiach dekorácie pre domácich majstrov !

Ozdobte svoj exteriér drevenou vlečkou alebo prírodnou pergolou

záhradný plot-paleta-drevo-deko-diy

Palisády a vánok tohto druhu sú tiež čisto dekoratívne. Ak máte radi vzhľad dreva, prečo neoblečiete jednu zo stien v blízkosti vášho záhradného nábytku do paliet? Pre ešte zenovejšiu a autentickejšiu atmosféru zvážte ďalšie prírodné prvky, ktoré môžu drevo sprevádzať. Kameň, zelené rastliny a vodopády sú skvelými možnosťami !

Ako vyrobiť drevenú pergolu na terasu

drevená paleta-dekorácia-terasa-pergola-urob si sám

Na zatienenú záhradu alebo terasu po celý rok vyrobte pergolu z paliet! Okrem kúskov regenerovaného dreva ‘poskytnite aj pevné podpery vo forme nosných nosníkov. V najhorúcejších dňoch zvážte zavesenie stanu a závesov zo svetlej tkaniny svetlej farby. Budete tak ťažiť z ešte účinnejšej ochrany !

Čo robiť na palete? Nápady na príslušenstvo a nábytok, ktoré budú sprevádzať váš drevený záhradný nábytok

salónik-záhrada-paleta-drevená sedačka-okrúhly stôl

Po preskúmaní viacerých možností vytvárania dreva na dekoráciu záhrady a terasy vlastnými rukami sa teraz pozrieme na to, aký ďalší nábytok a doplnky urobiť, aby skrášlili exteriér a urobili ho ešte príjemnejším..

Dekorácia do záhrady alebo na terasu: paletová sedačka s vankúšmi a konferenčným stolíkom

kreslo v paletách záhradné sedačky

Malé alebo veľké vonkajšie terasy vždy vyžadujú niekoľko dotykov zelene. Namiesto toho, aby ste si kúpili rôzne kvetináče a podpery pre vonkajšie rastliny, ozdobte svoju zelenú plochu paletami.

Ozdobte svoj záhradný nábytok vlastnými rukami paletovým vysávačom

Paletový nábytok-zvislý-kvetináč-deco-exteriér

Sadzače verzií pre domácich majstrov sú k dispozícii v horizontálnom alebo vertikálnom variante. Prvé z nich sú vhodné do väčších záhrad a terás. Niektoré dokonca vyzerajú ako „záhony“ vhodné na rozvoj vyvýšenej zeleninovej záhrady.

Vertikálny kvetináč a drevený paletový nábytok na terasu

kvetináč-paleta-drevo-dekorácia-balkón-terasa

Vertikálne drevené kvetináče sú naopak skvelým riešením do malých priestorov. Môžete ich položiť na zem alebo zavesiť na stenu, v závislosti od oblasti, ktorej sa im chcete venovať.

Nápad na zelenú stenu s drevenými dverami závodu 

DIY-patio-deco-idea-palety

Tieto malé, ľahko vytvoriteľné dekoratívne doplnky uľahčujú vytvorenie zeleného priestoru v exteriéroch všetkých veľkostí. Niektorí ich používajú na zavesenie mini kvetináčov a kvetináčov.

Závesný kvetináč pre vertikálnu záhradu na paletách

paleta-sadzač-dekorácia-vonkajšia-záhradná-nábytok

Iní dávajú prednosť vytváraniu malých záhonov pre svoje rastliny priamo vo vnútri palety. Táto možnosť s neviditeľnými kontajnermi dodáva vonkajšiemu priestoru ešte prirodzenejší vzhľad.

 DIY dekorácia v palete so sukulentmi

dekorácie-záhrada-terasa-drevo-objekt-rekuperácia-obrázky

Ste na konci veľkého DIY projektu a zisťujete, že vám zostali nejaké nepoužité kúsky dreva? Zrazu si môžete dovoliť malú zelenú stenu na výrobu niekoľkých kúskov dreva a sukulentov, sukulentov alebo epifytov..

Vyrobte si drevenú dosku z rastlín

urobte-vertikálnu-záhradu-exteriér-palety

Tieto tri druhy rastlín sa ľahko inštalujú a pomôžu vám skrášliť váš exteriér bez veľkého úsilia. A výsledok bude skutočne pozoruhodný !

Vytvorte horizontálny sadzač paliet

drevená paleta-kvetináč-dekorácia-záhradný nábytok

Ďalšou rýchlou a jednoduchou myšlienkou projektu DIY sú voľne stojace horizontálne kvetináče. Naplňte niekoľko kvetináčov týmto spôsobom kvetmi a uložte ich do obývačky alebo vonkajšej jedálne !

Niektoré projekty ručných činností a tvorby dekorácií dreva

dekoračné-nástenné-drevené-terasy-kutilské-stolné palety

Výroba záhradného nábytku na palete je dobrá, ale výroba vlastných dekoratívnych predmetov je ešte lepšia! Nástenné maľby, zrkadlá, svietniky, malé predmety, ktoré je možné nainštalovať na konferenčný stolík … Tu je niekoľko príkladov príslušenstva, ktoré si každý dokáže vyrobiť sám pre ekologickú a kreatívnu výzdobu.

DIY drevené dekorácie na stenu do exteriéru

stôl-dekoratívna-nástenná-terasa-palety-drevo-morská téma

Vytvorenie umenia z paletovej steny je oveľa jednoduchšie, ako sa zdá. Pre takýto projekt naplánujte tri alebo štyri dosky z dreva, ktoré by mali byť navzájom spojené. Lepidlo je v tomto kroku možnosťou. Preferujeme však pevnejšie alternatívy, napríklad dva malé kúsky dreva umiestniť za dosky a použiť ako podpery, na ktoré dosky pribijeme. Akonáhle je podpera vyrobená, je na vás, aby ste si svoj obraz ozdobili, ako chcete. Farbou zmeňte farbu dosiek, pridajte napríklad zaujímavý nápis alebo lepte lanové prvky.

DIY zrkadlový rám v kusoch paliet

co-do-dreva-paleta-ram-zrkadlo-zahradna-deco

Predstavte si originálnu nástennú dekoráciu so zrkadlami do exteriéru! Lesklý povrch zrkadiel zlepší jas vašej terasy. Na to, aby ste mali doma takýto predmet dekorácie na stenu, by stačilo nájsť staré zrkadlo a zmeniť jeho rám. Vymeňte ho za niekoľko kúskov dreva, ktoré držia kovové prvky alebo sú prilepené k podpere, ktorú zdieľajú so samotným zrkadlom.

DIY drevená vonkajšia dekorácia bridlicovou farbou

drevo-paleta-nábytok-tabuľa-bridlica-deco-exteriér

Ak máte náladu pridať do svojho vonkajšieho priestoru nový doplnok, ale nemáte dostatok času na vytvorenie rámčeka na maľovanie alebo zrkadlo, siahnite po oveľa jednoduchšej možnosti. Spočíva v tom, že paletu vezmete takú, aká je, a na jej dosky nanesiete vrstvu bridlicovej farby. Keď farba zaschne, môžete na tejto improvizovanej tabuli písať rôzne správy !

Malé organické doplnky na dekoráciu záhrady alebo terasy pre domácich majstrov

DIY-nástenná polica-paleta-z-dreva-sviečky

Kto by nemal rád sviečky? Všestranný spôsob osvetlenia a zdroj príjemnej atmosféry, sviečky sú jednou zo základných súčastí letnej výzdoby. Preto odporúčame, aby ste si vyrobili malú nástennú poličku na uloženie sviečok. Nainštalujte si ho v blízkosti svojej relaxačnej oblasti, aby ste ho mohli sledovať večer.

Drevený domček pre vtáky

záhradný nábytok v kutilskej palete pre vtáčie búdky

Postavenie domu alebo kŕmidla pre vtáky je úžasný spôsob, ako pozvať prírodu do prírody. Jedná sa o pomerne jednoduchý projekt na paletách alebo inom type drevenej dosky. Ak máte záujem o viac modelov tohto typu konštrukcie, neváhajte a nahliadnite do nášho špeciálneho súboru na túto tému !

Nápad na paletový podnos pre vonkajšiu jedálenskú časť

diy-deco-terasa-idea-drevena-paleta-vanicka

Náš recyklovaný a prírodný materiál by bol tiež použitý na výrobu dreveného podnosu pre domácich majstrov. Podobný tvar ako vyššie uvedené dekoratívne obrazy, požičiava si tiež výrobné kroky. Začnite horizontálnym zostavením troch alebo štyroch dosiek, aby ste ich spojili pomocou zvisle položených kúskov dreva. Keď skončíte s vývojom stojana, prejdite na zábavný krok: zdobenie podnosu !

Vytvorte si praktický paletový nábytok pre svoj exteriér

výroba paliet-patio-balkón-nábytok

Ak chcete mať dobre usporiadanú terasu, balkón alebo záhradu, zvážte výrobu praktického úložného nábytku. Ak máte malý exteriér, najlepším riešením by bolo začleniť do neho tento druh nábytku tak, že ho opriete o stenu. Buďte múdri a používajte danú stenu ako zadnú stranu nábytku. Je to spôsob, ako ušetriť miesto, rýchlejšie dokončiť projekt a ušetriť materiál !

Lacné vonkajšie skladovanie: kufor palety

diy-deco-exteriér-terasa-skladovací-box-paleta

V opačnom prípade si pre veľké balkóny a terasy môžete ľahko predstaviť trezor. Tento malý kus nábytku, ktorý bude slúžiť ako viacúčelový úložný priestor (na hody a vankúše, hračky, záhradné náradie, rôzne predmety …), sa bez problémov nainštaluje do rohu vašej vonkajšej obývačky.

Uskladnite si záhradný drevený bicykel svojpomocne

vonkajší-úložný priestor na bicykel-drevená-paleta-nápad

Myslite aj na ďalšie geniálne vynálezy, ktoré vám umožnia dodať vašej terase elegantnejší vzhľad. Napríklad vonkajšia úschovňa bicyklov je dobrý spôsob, ako udržať bicykel pred dažďom a mať upravenejšiu terasu.

Ako vyrobiť vonkajšiu drevenú sprchu

vonkajšia sprcha-paleta-drevo-terasa-nápady

Popri týchto kusoch nábytku, ktoré spĺňajú veľmi praktické potreby, existujú aj dômyselné vynálezy, ktoré majú za úlohu robiť nás šťastnými. To je prípad vonkajších spŕch, ktoré nás v lete osviežujú a ktoré prispievajú k našej pohode. Dnes môže z takejto sprchy ťažiť každý, kto má záhradu. Budete potrebovať iba tri alebo štyri palety (na podlahovú krytinu a na stenu), prístup k potrubiu a klasické klampiarske prvky.

Vyrobte si nábytok do letnej kuchyne na terase

urob si sám-leto-kuchyňa-drevený nábytok

Ak máte vonku trochu viac miestnosti, prečo si tam nezriadiť letnú kuchyňu? Je to skvelý nápad pre tých, ktorí radi zabávajú priateľov a pre milovníkov jedla.

Nápad na vonkajší kuchynský nábytok a skladovanie na terase

čo robiť v drevenej palete-skladovanie-terasa-nápad

Do tohto rohu vašej terasy si môžete samozrejme kúpiť nábytok. Ale ak vám ešte nejaké palety zostali, prečo nevyrobiť nábytok pre túto oblasť vášho exteriéru? ?

Paletový záhradný bar 

príklad vonkajšieho baru s drevom

Vytvorte tyč pomocou niekoľkých zvisle otočených paliet a drevenej dosky. Alebo, ak potrebujete väčšiu konštrukciu, postavte si kút s grilom a dreveným krytým pultom. !

Nápad na vonkajší bar v drevených paletách

kuchynsko-bar-terasa-vyroba-palety

V prípade malých vonkajších kuchýň zvážte možnosť bufetu s otvoreným a uzavretým úložiskom.

Vintage bufetová skrinka na mieru

ročník-bufet-dekorácia-letná-kuchyňa-drevo-rekuperované

A neváhajte pridať ďalšie dekorácie a podpery na stenu vašej terasy. Ozdobte ich kvetináčmi a lampášmi, aby boli chvíle pod holým nebom ešte príjemnejšie !

Malý drevený úložný priestor na terasu a záhradu

vonkajší záhradný nábytok-deko-paleta-sklad

Ak máte málo miesta, zaobstarajte si nástenné police. Uložte svoje korenie a chuťové prísady, ako aj všetky ostatné kuchynské doplnky, ktoré považujete za potrebné.

Vlastné skladovanie na stene v paletách

gril-vonkajšia-kuchyňa-dekorácia-urob si sám

Pri príležitosti príchodu leta si predstavte originálnu chladničku na osviežujúce nápoje. Za týmto účelom vezmite izolovanú tašku a oblečte ju do dreva !

Vonkajší drevený plášť chladničky

deco-exteriér-drevo-paleta-bar-skriňa-chladnička

Nakoniec doplňte túto vonkajšiu výzdobu vonkajším detským ihriskom. Prezrite si fotografie v nižšie uvedenej sekcii a nájdite nápady na rôzne nábytkové a herné konštrukcie pre domácich majstrov !

Naše nápady na výrobu nábytku pre vonkajšie paletové ihrisko

vonkajšia hracia plocha-paleta-terasa

Moderné ihrisko je navrhnuté tak, aby zodpovedalo tvaru a veľkosti vonkajšieho priestoru, ktorý sprevádza. Ak máte malú terasu, môžete jej časť vymedziť a venovať jej detskému ihrisku. Aby bola táto oblasť zábavnejšia a kreatívnejšia, sprevádzajte ju domácim nábytkom a dekoráciami. Drevené palety budú použité na realizáciu podlahovej krytiny v klasickej farbe. Pokiaľ ide o tých, ktorí chcú trochu viac farby, vždy majú možnosť pokryť ju farbou. Drevené dosky budú navyše užitočné aj pri výrobe mini pohovky pre vášho drobca.

Vonkajšie ihrisko s paletovým nábytkom

detský-ihrisko-dekor-urob si-sám-nábytok

Nainštalujte si kreatívnu zónu do detského ihriska! Z tohto dôvodu sa znova rozhodnite pre dekoráciu vlastnými rukami. Vytvorte malý stôl a stoličky alebo drevené koše. Vaša dcéra alebo syn využije túto časť vonkajšieho priestoru na vlastné remeslá, maľovanie alebo čítanie.

Deco detský kútik, aby ste boli sami

človek-nábytok-palety-nápad-farba

Neváhajte a ozdobte tento hravý kútik trochou farby. Zamyslite sa nad farbami, ktoré robia vášmu drobčekovi radosť a skúste ich zaviesť do dekoru. A tu je ďalší zábavný nápad: Využite obľúbenú aktivitu svojho drobca na ozdobenie stolu a stoličiek. Môže to byť šport, animovaný seriál, kniha, videohra …

Prírodné a chránené herné štruktúry pre detské ihrisko vedľa vášho paletového záhradného nábytku

Domácnosť-drevená paleta-domček pre domácich majstrov

Kto hovorí vo svojej záhrade vonkajšie ihrisko, hovorí tiež drevenica, hojdačky, šmykľavka … Ak ste ako my, určite by ste chceli svojmu dieťaťu ponúknuť chvíle hry v prírodnej a bezpečnej atmosfére. Na to nie je nič lepšie, ako si vyrobiť vlastné drevené hracie konštrukcie. Na obrázku nižšie je príklad pieskoviska, ktoré spĺňa tieto požiadavky. Vyvýšený je chránený pred zvieratami, keď sa na ňom deti nehrajú. A navyše má dve lavice, ktoré malým deťom umožňujú pohodlne sedieť !

Chránené pieskovisko určené na výrobu v paletách

Rozloženie nábytku na výrobu terasy a detských ihrísk

A potom nezabúdajme, že detské hracie plochy tiež potrebujú ďalšie herné štruktúry. Líšia sa podľa ročných období a podľa predstáv tých najmenších. Namiesto toho, aby ste míňali peniaze na tieto druhy vecí, ktoré sa príliš dlho nepoužívajú, vyrobte ich z dreva. Limonádové stojany, mini letné kuchyne, domčeky pre bábiky, pretekárske dráhy … Toľko štruktúr, ktoré si môžete vyrobiť sami a ktoré budú perfektne ladiť s vašim paletovým záhradným nábytkom !

Limonádový stojan pre deti

kuchyňa-pre-deti-urob si sám-nápady